یکشنبه 4 فروردین 1398 - 0:51
کد خبر : 32796
اخبار : اجتماعی
تاريخ انتشار : سه شنبه 13 آذر 1397 - 11:0
سومین جلسه کمیسیون برنامه ، بودجه و عمران شورای اسلامی شهر خلیل شهر برگزار شد.
سومین جلسه کمیسیون برنامه ، بودجه و عمران شورای اسلامی شهر خلیل شهر برگزار شد.

این جلسه به ریاست دکتر ابراهیم زاهدی و با حضور اعضای کمیسیون آقایان دکتر مهدی نصیری،مهندس محمود یوسفی، مهندس مجتبی خلیلی، روز جمعه مورخ 9/9/1397 در محل شهرداری با دستور کاری به شرح ذیل  برگزار شد.
 
1-  اجرای طرح دهکده هوشمند در شهر خلیل شهر.

2-  تهیه بانک اطلاعات مکانی- توصیفی از شهر خلیل شهر.

دکتر زاهدی نائب رئیس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون، برنامه و عمران شهر با اعلام این خبر عنوان کرد: حکمروایی خوب شهری در سایه مشارکت نخبگان و گروه های مختلف اجتماعی در امر تبادل افکار و تصمیم گیری در امور شهری، شفاف سازی امور، عدالت، پاسخگویی، وفاق محور و انعطاف پذیری و کارآمدی
امکان پذیر می باشد.

وی گفت: پیشرفت تکنولوژی و گسترش امکانات نوین همچون اینترنت و گوشی های هوشمند و برنامه های موبایل و استفاده از اینترنت در میان عموم مردم، خدمات از هر نوع به شکل جدید نمود پیدا کرده است. از این رو شورای اسلامی و شهرداری خلیل شهر در صدد آن است که در راستای شعار سال "اقتصاد مقاومتی" که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری و به دنبال آن اجرای برنامه های دولت تدبیر و امید در خصوص تحقق آن، سامانه دهکده هوشمند را در شهر خلیل شهر اجراء نماید.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و عمران شهری همچنین افزود: این سامانه از سه بخش پنل مدیریتی و اپلیکیشن مردمی و سخت افزار های طراحی شده در حوزه اینترنت اشیاء تشکیل گردیده است.

دکتر زاهدی در ادامه گفت: استارت آپ دهکده هوشمند سامانه ای است که با گسترش خدمات الکترونیک در حوزه کسب و کار و گردشگری و معرفی جاذبه های شهر و اقامتگاها توسط شهروندان برای گردشگران،  اطلاع رسانی را وسیع تر و دید مردم را نسبت به فرصت های ایجاد شده در شهر باز تر می کند، و از طرفی دیگر امکان اشتراک گذاری مشکلات، ایده ها و پیشنهادات با مسئولین محلی و امکانات نظردهی و اطلاع از وضعیت آب و هوا، مشاهده آنلاین خودروهای خدماتی و نحوه نزدیک شدن خودرو های خدماتی شهرداری مانند آتش نشانی و خود رو حمل زباله به همراه نقشه مسیر حرکت آن ها ، دسترسی به فروشگاه های محلی و همچنین اعلام نیازمندی ها را فراهم می نماید.  وی همچنین افزود: در این اپلیکیشن، مردم می توانند پیام 137 خود را، هم بصورت تصویر و هم بصورت نوشتاری به شهرداری ارسال نمایند و پاسخ را نیز دریافت نمایند.
وی با اشاره به این موضوع که اعضای شورای شهر در حل معضلات شهروندان یک هدفی مشترک دارند، با تایید وجود نواقص ناشی از کمبود امکانات و خدمات مناسب، آن هم به دلیل بودجه بسیار پایین شهر در صدد ارائه نوع جدید و هوشمند خدمات شهری هستند که به امید خدا و همت شهردار و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر و همچنین همکاری نخبگان شهری این امر محقق خواهد شد.

دکتر زاهدی همچنین در خصوص نحوه تهیه بانک اطلاعات مکانی- توصیفی و اهمیت آن در مدیریت شهری اذعان داشت: با توجه به اینکه خلیل شهر به عنوان یک شهر تازه تاسیس است، از فقدان اطلاعات مکانی و توصیفی دقیق رنج می برد که این امر در کلیه مسائل اجتماعی، اقتصادی ، زیست محیطی و ... دیده می شود و از نتایج آن فقدان یا مطالعات اندک در خصوص شهر خلیل شهر در حوزه های مذکور است.

در ادامه جلسه دکتر مهدی نصیری عضو کمیسیون نیز با بیان این موضوع که تهیه بانک اطلاعات مکانی و توصیفی پایه و اساس هر نوع برنامه ریزی است در خصوص تهیه این بانک در حوزه های گوناگون تاکید کرد و پیشنهادهای جالب توجهی را در خصوص تهیه این بانک، سرمایه گذاری و نحوه اچرای طرح دهکده هوشمند ارائه نمودند.

مهندس مجتبی خلیلی نیز به عنوان عضو دیگر کمیسیون در خصوص مزایای طرح دهکده هوشمند و به دنبال آن مهیا شدن بستری مناسب در توسعه و اشتغال پایدار شهروندان مطالبی را عنوان کردند.

در پایان مهندس محمود یوسفی هم به عنوان یکی دیگر از اعضاء این کمیسیون گفت: از آنجایی که طرح دهکده هوشمند اهداف مختلفی را دنبال می نماید، آن را گامی موثر در مشارکت شهروندان در اداره شهر و به دنبال آن شفاف سازی امورات مختلف شهر دانست.

گردآورنده ي خبر : م.رضایی

ارسال نظر
The answer is

اين وب سايت محصول شركت نرم افزاري جادوي فكر،توليد کننده سیستم ها و بسته های ترم افزاری مي باشد.