شنبه 5 مهر 1399 - 21:46
کد خبر : 32845
اخبار : اجتماعی
تاريخ انتشار : سه شنبه 29 بهمن 1398 - 10:15
شهردار خلیل شهر: زمین‌های تفکیک شده غیرمجاز را خریداری نکنید.
شهردار خلیل شهر در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری خلیل شهر گفت: شهرداری برای زمین ‌هایی که به صورت غیرمجاز تفکیک شده و در آن ضوابط، شهرسازی و سرانه‌های خدماتی و معابر رعایت نشده است، پروانه صادر نمی کند.

شهردار خلیل شهر در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری خلیل شهر گفت: شهرداری برای زمین ‌هایی که به صورت غیر مجاز تفکیک شده و در آن ضوابط، شهرسازی و سرانه‌های خدماتی و معابر رعایت نشده است، پروانه صادر نمی کند.

مهندس رحمانی خلیلی از شهروندان خواست، زمین‌هایی با تفکیک غیر مجاز را که شهرداری به رسمیت نمی‌شناسد خریداری نکنند

وی با بیان اینکه مشکلات مالکیت زمین از دلایل مهم ساخت‌ و سازهای بدون پروانه است، از شهروندان خواست تا از خریداری زمین‌های مزبور خودداری کنند و قبل از هرگونه خرید و نقل و انتقال اراضی با مراجعه به شهرداری از وضعیت املاک اطلاع لازم را کسب نمایند.

شهردار خلیل شهر با اشاره به اینکه تفکیک املاک بدون اخذ مجوز از شهرداری از مصادیق احداث بنا و ساخت و ساز غیر مجاز می باشد گفت: سودجویی زمین خواران و سو استفاده آنان از ناآگاهی شهروندان در رشد پدیده زمین خواری و تفکیک غیر مجاز اراضی موثر بوده و افزود: برخی از سودجویان اکنون با صدور اسناد غیر قانونی و قولنامه های صوری به فروش زمین به متقاضیان اقدام می کنند .

شهردار خلیل شهر در پایان ضمن اشاره به اینکه در صورت عدم تاییدیه نقشه تفکیکی یا تغییر کاربری اراضی توسط شهرداری، کلیه عوارض متعلق به ملک به روز محاسبه می گردد و قبل از اجرای هرگونه عملیات در زمین می بایست توسط افراد پرداخت گردد،از شهروندان خواست فریب نقل و قول های افراد سود جو مبنی بر صدور مجوز تغییر کاربری و تفکیک اراضی توسط شهرداری را نخورده و ضمن مراجعه به شهرداری،از شهرداری استعلام کتبی وضعیت ملک را اخذ نمایند.

گردآورنده ي خبر : م.رضایی

ارسال نظر
The answer is

اين وب سايت محصول شركت نرم افزاري جادوي فكر،توليد کننده سیستم ها و بسته های ترم افزاری مي باشد.